Ušijte si domácí hračky

Ráda šiju pro děti a s dětmi taky. To tady asi snadno poznáte. V posledních dnech se nám tady vylíhla partička nových kamarádů, kterou bych vám ráda představila.

doma šité hračky

Začalo to zadáním úkolu pro domácí práci ve výtvarce. Holky měly ušít jednoduchého látkového medvídka, nicméně tenhle projekt už před časem dělaly, tak jsme se rozhodly, že to pojmeme po svém a ušijeme si někoho dalšího.

Víte, že internet je plný návodů a střihů na šité hračky?

Teď, když jsme všichni doma, je více času na mou oblíbenou „hru“. Řekni mi, co chceš ušít a do večera to máme :).

Vždycky začínáme nápadem. Tentokrát to měl být buldoček a tuleň, to teď u nás frčí. A měly šít holky samy (přece jen je to školní výtvarka).

Na pinterestu jsme našly inspiraci, včetně střihů. Znáte kouzelná hesla? Zadejte třeba: sewing projects (šicí projekty), free pattern (střih zdarma), sewing pattern (střih k šití), plush (plyšák), cute plushies (roztomilí plyšáčci :D), diy (do it yourself = urob si sám)…

A k tomu požadované zvířátko v angličtině, u nás tedy seal, pug (a pak ještě dino).

A pak je nutné mít disciplínu, protože jinak u Pinterestu strávíme klidně celý den. Takže vybrat, co se nám líbí, vyzkoušet, zda odkaz funguje, střih je dostupný, bezplatný a použitelný. Střihy si tisknu doma na tiskárně, případně ho na kopírce ještě trochu zvětším. Když nám nefungovala tiskárna, obkreslovala jsem i přes obrazovku :D. Ale existuje spousta inspirace, kde střih není vůbec potřeba (tak jsme šily buldočka).

Můj výběr odkazů pro zvířátka je tady:

Buldočkem z tohoto odkazu jsme se jen inspirovaly, ale najdete tam i střih.

Tuleň zase nemá velkou fotku, malou najdete na pravé straně v těch malých čtvercích.

Dinosaurus má luxusní návod se střihem v pdf volně ke stažení.

Následuje výběr materiálu. U nás je ho opravdu dostatek. S dětmi většinou zpracováváme zbytky a odstřižky nebo upcyklujeme oblečení. Pro naši partičku jsme zalovili v tašce se zbytky flísu. Bylo tam všechno potřebné.

Buldočka (nebo mopslíka nebo co to je) šila Dorotka (je jí devět) skoro sama. Pomohla jsme jí vytvořit základní tvar a našít obličej. Šije na svém malém stroji, ovšem šlo by to i ručně. Ostatně jako všechny hračky, které na fotkách vidíte. Na oči jsme použili filcová kolečka (s filcem se moc dobře pracuje i dětem, je pevný, netřepí se a dobře se prošívá i ve vrstvách). Společně jsme vyrobily i ocásek a hračku zkompletovaly, pak si ji na stroji sešila, přetočila na líc, naplnila a zašila.

Tuleň byl trochu oříšek, vytiskla jsem si střih a pak pátrala, co k čemu patří. Všechno je označeno, ale velikostně mi to při šití nějak nesedělo. Maty si díly sama nastříhala, ale pak už to zůstalo na mě, není to moc šití pro děti. Vrhla se až na obracení a vyplňování plyšáčka a nakonec částečně našívala oči a čenich.

Dinosaura jsem komplet ušila sama. Byl to relax :). Co si budem povídat, šití s dětmi úplně relax není, protože… všechny ty instrukce, pokyny, vysvětlování a ukazování… Občas jsou to spíše pěkné nervy :D.

Naši noví kámoši jsou milovaní a opatrovaní. Děti jim zařídily třípatrovou haciendu i s krmítky, spí pochopitelně v posteli a už mají na seznamu asi šest dalších kumpánů, které prý ušijeme co nevidět.

Tak co, jdete taky na to?

3 názory na “Ušijte si domácí hračky”

 1. Alena Chodova

  Dobrý den, mam velikou prosbu, moje vnučka pri narození dostala do kolebky Cipiska, ktery se stal součástí jejího života.
  Po 14 letech uz vzal za své .Nový vsak uz neni k dostání, skoncila jeho vyroba /mel velikost 26cm/.Chtela jsem se zeptat, zda je možné, vyrobit nového podle fotografie.
  Byla bych vam vdecna nejen ja, ale HLAVNĚ moje vnučka Terezka

  S pozdravem Alena Chodová

   1. Daniela Hýlová

    Střihy ke stažení nemám, ale přímo v textu jsou odkazy na stránky, kde střihy ke stažení jsou volně k dispozici. Všechny odkazy jsou stále funkční.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík