Princezna Poppy – interaktivní leporelo

Více než sedm měsíců!
Tak dlouho čekala naše dcera na dárek k sedmým narozeninám.

Na jeden z dárků teda, aby to nevypadalo, že nic nedostala a jenom čekala. Ale i tak.

Neodpustitelně dlouhá doba.

Přecenila jsem své síly, musela jsem to přiznat, mnohokrát se omluvit, vysvětlit vše potřebné a taky dotáhnout veledílo do konce.

Navíc více než sedm měsíců naše mladší – pětiletá – vydržela neprásknout, co mám rozešito. Vzhledem k tomu, že byla hlavní poradkyní a konzultantkou, přihlížela kreslení, plánování, stříhání i šití… a NIC ani nenaznačila… Klobouk dolů!


Letošní zima, díky bohu že už je dávno pryč, pro mě byla po dlouhé době jedna z nejkrutějších. Ani ne tak mrazy (u nás tedy ani nezamrzl rybník k bruslení), spíše tím, jak hodně jsem si sáhla do svých rezerv.

Musela jsem se smířit s tím, že dočasně budu jen a pouze mámou, že šít, pracovat, spřádat plány a realizovat je budu jen ve snu a to jen pokud se mi podaří aspoň trochu dobře spát.

Přišlo mnoho měsíců, kdy mi rozpracované projekty leží v taškách a krabicích, a kdy jsem více méně stopla šití na přání, účast na řemeslných trzích i práci tady na mém webu.

Na jednu stranu si říkám, nic mi neuteče, všechno má svůj čas, respektuj své tempo… ovšem na druhou stranu mi došlo, že když se na to vy…., prostě to nikdy nebude. Nejen tenhle parádní dárek, ale taky můj web, můj sen o práci DoMa, naše krásná zahrada, nový potah na matraci, hromádka knih ke čtení a tak…

Takže jsem sepsala ukrutně dlouhý seznam „to do“ a od té doby ho ukusuji. Po dost malých soustech, ale soustavně.

Být mámou je super, ale moje sny a plány jsou MOJE SNY A PLÁNY! Ty si nenechám vzít nikým a ničím.

Musím říct, že jsem na tenhle dárek náležitě pyšná. Seznamte se, prosím:
Princess Poppy… 

Rozkládací leporelo je ušité z plsti a zbytků látek. Velikost stránky je cca 20x20cm, stránky jsou tři v řadě, takže celková délka je 60 cm.
Poppy bydlí ve svém trollím domečku, takové kukani. Jak se jí bydlí, je patrné z fotek a videa níže. Další stránky zdobí interaktivní scenérie, zadní strany jsou opatřeny kapsičkami (jednou průhlednou a jednou na zip).

Celé leporelo se po zavření zajišťuje stříbrnou gumou a ještě je možné ho pro sichr zamknout pidizámečkem na pidiklíček.

Jó, malé holky, ty se mají!

A tady se koukněte, jak to vypadá naživo:

Jestli vás zajímá, kam chodím na inspiraci na tyhle busy books nebo quiet books, jak se jim říká, tak si vyhraďte volný večer a koukněte třeba sem. Zjistila jsem, že švadlenky z východu jsou naprosto nepřekonatelné :).

Plst seženete v obchodech s výtvarnými potřebami nebo třeba na aliexpressu. Poměr cena/výkon je tady bezkonkurenční, a ačkoli mám ohledně objednávání z Číny mnoho etických výhrad, občas podlehnu a to, co si tady koupit prostě nemohu, objednám. Z jednoho balíku plsti budu, myslím, živa do konce života.

Pro všechny, kdo mají rádi ručně vyráběné dárky jsem sepsala svoje zkušenosti do ebooku Dárky domácí – než se do nich pustíte vlastníma rukama, tak si ho za email stáhněte a nasajte inspiraci, obzvlášť pokud máte doma armádu nenechavých malých pomocníků 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík