Dva handmade dárky pro milovníky Lega – včetně návodů

Jsem holka, mám dvě holky, vím, co mají rády holky, po čem touží, jak jim udělat radost a co se jim bude líbit. Ale dárky pro kluky jsou pro mě vždycky výzva.

Pozvání na oslavu narozenin kamaráda Robina, milovníka lega, vneslo zásadní otázku. CO? Krabici se stavebnicí jsme zavrhly hned v první lajně. Lega má Robin hromadu a navíc, my přece dárky vyrábíme!

Většinou jsem u Pinterestu schopna prosedět hodiny v kuse, tentokrát to byla rychlovka. Klíčová slova: lego, diy, boys gift. Brzy vzniklo dilema – polštář nebo hodiny? A obratem bylo rozhodnuto. OBOJÍ! Za dvě holky na oslavě dva dárky.

 

Výroba těchto exkluzivních kousků není nic komplikovaného, tak se rovnou dělím tento

NÁVOD NA LEGO HODINY

Materiál a nástroje:

 

Z rubu desky si určíme přesný střed (narýsujeme si úhlopříčky z rohu do rohu) a pak odlamovacím nožem pečlivě, trpělivě kutáme otvor veliký tak akorát pro prostrčení hodinového strojku. Zkoušela jsem nějaký obstarožní skalpel, ale praskl mi pod rukou, zato odlamovací nožík poslušně odkrájel po milimetrech, co jsem potřebovala.

Namontovat hodinový strojek je trochu piplačka, dělala jsem to poprvé a trochu jsem se bála, ať nezohnu ručičky. Nakonec se ukázalo, že ručičky bude nutné nabarvit světlou barvou (na modré desce byly špatně viditelné). Použila jsem zbytek stříbrné akrylové barvy a po zaschnutí jsem už zkušeně secvakla ručičky na první pokus.

Usazením strojku končí práce a začíná zábava :).

Na naše hodiny jsme koupily jednu figurku místo dvanáctky a jedenáct kostiček ve všech barvách holky vybraly ze své vlastní bedny s Legem. Inu osobní dárky :). Trochu jsme si pohrály s rozmístěním a posloupností barev, vložily jsme do strojku baterku a daly jsme hodinám 24 hodin zkušebního provozu.

Hodiny vzbudily opravdové nadšení, jsem zvědavá, jestli se vůbec dostanou do dětského pokoje, protože to chvíli vypadalo na čestné místo nad krbem.

—————————————————————–

POLŠTÁŘ S MOTIVEM LEGO NINJAGO

Okamžitě se zabydlel v pokojíku. Návod najdete tady, anglicky, s názornými fotkami.

Povlak na polštář je poměrně jednoduché šití, ninjův obličej dokončený barvami na textil (případně fixou) splňuje všechny mé představy o vkusném, nápaditém a vcelku nadčasovém dárku.

K malování na textil používám barvičky Terno colour. Otestovala jsem kdysi spoustu značek barev na textil (i ty velmi vychvalované a příšerně drahé) a tyhle mě překvapily konzistencí, trvanlivostí a cenou. Některá malovaná trika máme i deset let, peru je běžně v pračce, nešetřím je a barvy drží, neloupou se, nesepírají se.

Na fotkách je vidět předkreslené čáry, na které pro změnu používám Pilot Frixion. Tip na něj jsem našla v nějakém švadlenkovském fóru a od té doby je tahle fixa můj věrný přítel. Její čáry beze stopy zmizí po nahřátí žehličkou.

Nakonec musím napsat, jak jsem vyslechla tu nej poctu od osmiletých kluků. Aniž by si všimli, že sedím v rohu pokojíčku a hraju si s naším synem, v dialogu nad polštářem všechno shrnuli ve dvou větách:

„Tývado, to je hustý, co?“

“ Jo, fakt hustý“.

A co víc si přát, že :)?

Tak si tyhle dva tipy na klučičí dárky užijte, myslím, že s tím, jak roste náš vlastní syn, jich bude přibývat. Klučičí světy mě začínají bavit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík