Můj stůl 19.3.2017

Mívám na stole fakt divné věci.Vím o tom už dlouhou dobu. Shlukují se tam a kumulují z celého bytu a vytváří to, čemu říkám kreativní nepořádek. Tvůrčí chaos. Většina lidí tomu říká poněkud jinak. Výstižně jedním slovem bordel.

Někdy mě popadne touha po minimalisticky úsporném řešení a já dostanu uklízecí záchvat, na konci kterého je čistý stůl, utřený od prachu s vzorně pravoúhle vyrovnanou podložkou na řezání látek.

Má to ale dvě úskalí:

  • tak 30% věcí se pouze přesune na druhý stůl, kde mám šicí stroje a kde se zase pouze válí. Takže je to z 30% podvod.
  • vydrží to zhruba 10 minut.

Před časem mě napadl takový soukromý projekt. Fotit si každý týden svůj pracovní stůl. Jen tak si udělat sbírku fotek, jak se můj stůl proměňuje v průběhu času. Pak mě napadlo, že by to i někoho mohlo zajímat.

Nevím, jak to mají druzí, ale já mám šmírování tohoto druhu ráda. Prohlížet si životní a pracovní prostor druhých tak, jak jej skutečně používají. Ne naklizený pro zraky návštěv nebo pro vyfocení. Pěkně autenticky zaházený.

Znám pár švadlenek a vesměs máme podobné zvyky. V zápalu šití věci jen odkládáme. Vrší se. Dobře, nebudu alibisticky psát vrší „se“. Vrším je (já). S tím, že to nakonec uklidím naráz. Nakonec jdu spát nebo volá odněkud některé z dětí nebo dostanu hlad… Přijde další den a s ním další vrstva.

Vzpomínám si, jak jsem předminulé léto chodila zalívat kytky po dobu dovolené mé kamarádce sousedce švadlence. Její stůl byl nekonečným zdrojem zkoumání. Úctyhodná hromada vypovídala o rozpracovaných projektech, nedočtených časopisech, šicích nákupech a taky o zvycích, zájmech a preferencích majitelky. A já jsem do toho stolu dlouze fascinovaně zírala, zatímco dcery si hrály v pokojíčku se sousedovic hračkami.

Tady je můj stůl tuto sobotu. Můžete si fotku rozkliknout a prohlédnout detailněji :). Těším se, co pravidelné focení přinese.

Možná mi někdo napíše, že jsem děsný bordelář.

Možná najdu nějaký řád v to nepoŘÁDku.

Možná vás pobavím a někomu se třeba uleví, že je to někde jinde aspoň trochu podobné.

Máte na stole podobnou sbírku?

2 názory na “Můj stůl 19.3.2017”

  1. To je normálně vzornej pracovní stůl, jen v sektoru B5 chybí sklenice s okurkami 😉
    Já když se do něčeho pustím, tak na svém pidistolečku, kam se normálně vejde jen notebook, je ještě několik slovníků, poznámkové bloky, nějaká autíčka, bagr na opravení, nedojedené jablko… a všechno ostatní vrstvím vedle na žehlicí prkno, které se už tak nějak stalo mým prodlouženým stolem. A když něco šiju, tak děti nemají pořádně kde jíst, protože šicí stroj je na jídelním stole. A televizi jsme museli vyhodit, abych měla místo na boxy s šicími potřebami a nastříhané látky, protože na zemi mi do toho kluci furt lezou… (Dobře, kecám, televizi jsme vyhodili, protože se na ni nikdo nedíval, ale to uvolněné místo se fakticky moc hodí) 🙂

    1. Ehm, žehlící prkno po levé straně a druhý stůl s šicími stroji fotka neukazuje :D. Jsem nesmírně vděčná, že mám prostorný pracovní kout se spoustou odkládacích ploch. Šití na jídelním stole mám dávno za sebou, pak bylo období pidistolečku, velkého pracovního stolu a expanze pokračovala po stěhování pracovním koutem v dětském pokoji. A velikou skříní na látky (které stejně chybí pár metrů krychlových, aby pojala obsah krabic pod stolem…). Už pokukuju po externích prostorách mimo byt.
      Okurky v B5 nemám, ale kousek od myši je stopka z jablka 😀 😀

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.