Domácí recyklovaný Betlém za oknem i s postupem, jak na to

Ano ano! Je krásný, půvabný a kdybychom bydleli normálně v ulici, lidi by se zastavovali za naším oknem a zasněně nakukovali dovnitř…

Načančali jsme ho do okna, přestože bydlíme tam, kde bydlíme a kolem nás projde v tuto roční dobu jen sem tam turista, sem tam srna a sousedů, že by na prstech spočítal.

Jestli nejste zdaleka, přijdťe taky.

Nebudu lhát, stále není úplně hotový a vyrobit ho trvalo mnoho nervů a několik dnů. Nemáme totiž patřičnou disciplínu ani možnost sednout si společně a dohromady několik hodin pracovat na podobném projektu. Ale podíleli jsme se vážně všichni.

Muž přinesl nápad vyzdobit naše okno na schodech Betlémem tak, aby byl vidět i zvenčí. Já jsem vymyslela a vyrobila minimalistický vzhled v přímé inspiraci odtud. Z materiálu, který je doma, takže zase recyklujeme.

Vyřezala jsem figury z kartonu a vymyslela, jak je jednoduše upevnit na zavařovačky. Holky natíraly a pak jsme společně kreslily permanentní fixou.

Prokop mezitím okousal kartonovou ovci a po dvou dnech kompletace a zkoušky doma na skříňce i se svíčkami ve sklenicích za postavami usnul na božské tři hodiny, tak jsem vše stihla dorazit a nainstalovat do okna.

Minimalistický záměr mi poněkud zkazil nákup světýlek – sháněla jsem čtyři dny bílá světýlka na baterky. Když jsem si je konečně donesla domů, zjistila jsem, že svítí rovnou čtyřbarevně. A teď jsem ráda. Obávaný cirkus se nekoná, zato se z našeho okna line fialková záře.

Vyrobte si taky podobný, ještě to stihnete!

Potřebovali jsme:

karton na postavy

velkou krabici na „domeček“

zavařovačky

bílou barvu vhodnou na karton (u nás Balakryl)

černou permanentní fixu

kus gumy, stačil by i provázek

lepidlo, třpytky

a ta proradná světýlka (anebo svíčky)

bez nůžek se neobejdete, bez děrovacích kleští jo (ovšem s nimi je to turborychlost)

Z kartonu vyřezané, pomalované figury jsem cca 8cm od spodního okraje na bocích proděravěla a protáhla jsem dozadu gumu, kterou je za postavou připevněná zavařovačka. Jednak dělá opravdu bytelný podstavec (kdyby se nám chodbou náhodou prohnal třeba průvan) a také je možné do ní dát svíčku.

Bedně jsem přilepila střechu a na střechu kometu. Dost mi pomohly kolíčky na prádlo, protože mám stále málo párů rukou. Slepené díly za mě držely celou noc, všecko pořádně zaschlo a drží navěky (taky z tohoto Betlému hodláme udělat každoroční tradici).

A pak už jen vytvořit aranžmá. My mámě věru luxusní široký parapet u okna, které je zvenčí ve výši očí. Stejně tak si můžete Betlém dát na vnitřní parapet v pokoji, na terasu nebo třeba na skříňku místo televize :).  Kam je libo.

A když už mám ta světýlka, Marii a Josefovi jsem děrovačkou udělala dírky do svatozáře a žárovičky do nich zezadu zastrčila, takže jim ty svatozáře svítí jako opravdové.

Zítra jdu zavěsit ještě anděla a přidat posledního krále. Více letos nestihneme.

Už jen šest dnů…

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík